Koszyk 0
menu brands search

OLEJE ZIMNOTŁOCZONE

Oleje zimnotłoczone

Oleje tłoczone, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, znajdują szerokie zastosowanie jako uzupełnienie zdrowej diety, ale również jako naturalne kosmetyki. Stanowią alternatywę dla żywności oraz kosmetyków o chemicznych składach, często niekorzystnych dla zdrowia i środowiska. Oleje roślinne zimnotłoczone dobrze wpływają na stan zdrowia i wygląd, poprawiając kondycje paznokci, skóry, włosów i nie tylko. W naszym sklepie internetowym dostępne są oleje tłoczone na zimno spożywce, kosmetyczne, a także w postaci suplementów diety. Olej kokosowy, olej z czarnuszki, z wiesiołka, olej arganowy, olej lniany, olejek CBD z konopi i inne oleje tłoczone na zimno o unikalnych właściwościach. Cenione marki, Olandia, ResVita i inne. Dlaczego warto posiadać olej zimnotłoczony nie tylko w kuchennej szafce, ale również na łazienkowej półce?

Czym różnią się oleje zimnotłoczone od pozostałych

Oleje zimnotłoczone różnią się od tych, które znajdują się na półkach w supermarketach. Inny jest przede wszystkim proces ich produkcji, opierający się wykorzystaniu niskich temperatur podczas tłoczenia, nieprzekraczających 50ºC. Oleje z tej kategorii nie są też rafinowane czyli nie podlegają oczyszczaniu w wysokiej temperaturze. Dzięki temu zachowują naturalny smak i zapach oraz cenne dla zdrowia właściwości charakterystyczne dla określonych roślin, z których są robione. Dużą zaletą olejów tłoczonych na zimno jest zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ważna jest również zawartość kwasów omega-6 i omega-3. Są one cenne dla zdrowia i muszą być dostarczane wraz z jedzeniem, gdyż organizm nie może samodzielnie ich syntezować.

Oleje zimnotłoczone w kuchni

Zimnotłoczone oleje są nie tylko zdrowe, ale również charakteryzują się bogactwem smaków i zapachów. Dzięki temu wspaniale podkreślają walory smakowe przygotowywanych potraw. Nie nadają się do smażenia ani pieczenia, jednak można dodawać je do dań na ciepło, na przykład zamiast masła. Są też doskonałe w roli dressingu do sałatek oraz do pieczywa.

Olej zimnotłoczony jako naturalny kosmetyk

Olej kokosowy, olej arganowy i inne oleje zimnotłoczone są znane z korzystnego wpływu na włosy, skórę oraz paznokcie. Oleje kosmetyczne do użytku zewnętrznego tłoczone na zimno doskonale nadają się do olejowania włosów. Można używać ich do nawilżania skory dłoni, dodawać do kąpieli czy też stosować zamiast balsamu do ciała. Niektóre oleje pozwalają leczyć zmiany skórne, uśmierzać świąd, zaczerwienienia czy pieczenie. Zimnotłoczone oleje to doskonała alternatywa dla osób ceniących naturalne kosmetyki bez chemicznych substancji w składach.

Formy dostawy w naszym sklepie

  • Poczta Polska
  • Paczkomaty
  • InPost

Ostatnio oglądane produkty