Fit-zone ➤ Kurkuma spożywana jest od tysięcy lat. Czy wiesz, dlaczego warto włączyć ją do swojej diety także w postaci suplementu? ⭐ Zadbaj o swoje zdrowie! ⭐
Koszyk 0
Swanson
Kenay
Medverita
Dr. Jacobs
Mercola
Biooil
Olvita
Santini
Aura Herbals
EkaMedica
Makar
Targroch
wellU
Aliness
DietFood
DonumNaturea
Nutrivi

Dlaczego kurkuma nazywana jest przyprawą życia?

Czy wiesz, jakie są właściwości kurkumy i dlaczego warto ją włączyć do codziennej diety?  Kurkuma jest nazywana "przyprawą życia" głównie ze względu na szeroki zakres korzyści zdrowotnych i właściwości lecznicze. Zawiera związek chemiczny o nazwie kurkumina, który jest silnym przeciwutleniaczem i ma właściwości przeciwzapalne. To właśnie dzięki temu nasz organizm potrzebuje tej życiodajnej przyprawy. 


Co to jest kurkuma?

To pytanie może dziwić, skoro większość z nas kojarzy tę roślinę z potrawami. Warto jednak przyjrzeć się tej niezwykłej przyprawie, by zrozumieć, dlaczego tak mocno oddziałuje na ludzki organizm. 

Kurkuma to roślina z rodziny imbirowatych, a także przyprawa pozyskiwana z kłącza tej rośliny. Jest szeroko stosowana w kuchni, zwłaszcza w krajach Azji Południowej, jako przyprawa nadająca potrawom intensywnego żółtego koloru i charakterystycznego, lekko gorzkiego smaku.

Kłącze kurkumy zawiera związek chemiczny o nazwie kurkumina, która odpowiada za intensywny kolor i przede wszystkim za wiele korzyści zdrowotnych. Kurkumina ma właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i może mieć korzystny wpływ na wiele aspektów zdrowia, od wspierania zdrowia serca po poprawę stanu skóry.

W kuchni kurkuma jest wykorzystywana do przygotowywania potraw, takich jak curry, sosy, zupy, ryż czy marynaty. W niektórych krajach jest także używana jako barwnik do potraw. Ponadto kurkuma jest dostępna w różnych formach: jako świeże kłącze, proszek mielony z suszonego kłącza oraz w postaci suplementów diety. Jest ceniona zarówno ze względu na swoje walory smakowe, jak i potencjalne korzyści zdrowotne.


Kurkuma jako suplement diety 

Kurkuma w tabletkach to coraz częściej spotykamy suplement diety znacząco wpływający na poprawę zdrowia. Co daje kurkuma? Przede wszystkim ma szerokie właściwości przeciwzapalne, co może być korzystne w łagodzeniu stanów zapalnych w organizmie. Może to być pomocne w przypadku chorób przewlekłych, jak również w łagodzeniu objawów stanów zapalnych.

Działa także jako silny przeciwutleniacz, pomagając w zwalczaniu wolnych rodników, które mogą powodować uszkodzenia komórek i przyczyniać się do starzenia się organizmu oraz występowania chorób. Kurkumina wpływa na utrzymanie zdrowia serca poprzez wspieranie funkcji naczyń krwionośnych i zmniejszanie ryzyka chorób serca poprzez obniżanie poziomu złego cholesterolu (LDL) i redukcję stanów zapalnych.

Co więcej, stosowanie kurkumy może wspomagać zdrowie układu trawiennego poprzez regulowanie procesów trawiennych, łagodzenie dolegliwości związanych z zaburzeniami trawiennymi oraz wspieranie zdrowej mikroflory jelitowej.

Badania wskazują, że kurkumina może mieć pewne działanie przeciwnowotworowe, choć potrzebne są dalsze badania. Wykazano, że ma ona potencjał hamowania wzrostu komórek nowotworowych i wykazywała działanie przeciwzapalne, co może być korzystne w walce z niektórymi rodzajami nowotworów. Istnieją również dowody wskazujące, że kurkumina może wspierać funkcje mózgu poprzez poprawę neuroplastyczności i działanie przeciwzapalne, co może być pomocne w łagodzeniu objawów chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera.


Dlaczego warto jeść kurkumę - podsumowanie

Kurkuma w tabletkach może być uzupełnieniem zbilansowanej diety. Jej antybakteryjne właściwości wspomagają zdrowie organizmu. Co więcej, t życiodajna przyprawa reguluje pracę układu trawiennego. Kluczową rolę odgrywa w tym wypadku dobór odpowiednich preparatów. Sklep z naturalnymi suplementami Fit-zone oferuje produkty bezpieczne, przebadane i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Pamiętaj, że indywidualne reakcje organizmu na kurkumę mogą się różnić, a jej działanie może być różnie odczuwane przez różne osoby. Zawsze warto konsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji kurkumą, zwłaszcza jeśli ma się jakieś istniejące schorzenia czy przyjmuje się inne leki.Pozostałe wpisy

 • Wpływ suplementów na zdrowie psychiczne i emocjonalne

  Wpływ suplementów na zdrowie psychiczne i emocjonalne

  Jakie suplementy na samopoczucie będą najlepsze? W dzisiejszym szybkim tempie życia, gdzie stres, presja i codzienne wyzwania są nieuniknione, troska o zdrowie psychiczne staje się coraz bardziej istotna. Nie tylko lekarze, lecz także badania naukowe coraz częściej zwracają uwagę na związek między ciałem a umysłem. Jednym z obszarów, który zyskuje na popularności w kontekście wspierania zdrowia psychicznego, są suplementy diety.

 • Naturalne suplementy wspierające sen i regenerację organizmu

  Naturalne suplementy wspierające sen i regenerację organizmu

  Kolejną noc nie możesz zasnąć i zastanawiasz się, jakie suplementy na sen będą najlepsze? Sen odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji organizmu. Jakościowy sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania fizycznego i psychicznego.

 • Czym są adaptogeny?

  Czym są adaptogeny?

  Czym są adaptogeny? Są to niezwykłe substancje roślinne, które od lat fascynują badaczy i entuzjastów zdrowego stylu życia. Ich zdolność do wspierania naszego organizmu w adaptacji do zmieniających się warunków życiowych czyni je fascynującym obszarem w dziedzinie naturalnych metod wspierania zdrowia. Jednakże zawsze ważne jest zachowanie rozwagi i konsultacja z ekspertem przed wprowadzeniem ich do codziennej rutyny.

Formy dostawy w naszym sklepie

 • Poczta Polska
 • dpd
 • Paczkomaty
 • InPost

Ostatnio oglądane produkty