Koszyk 0
Swanson
Kenay
Medverita
Dr. Jacobs
Mercola
Biooil
Olvita
Santini
Aura Herbals
EkaMedica
Makar
Targroch
wellU
Aliness
DietFood
DonumNaturea
Nutrivi

Jak złagodzić objawy menopauzy z wykorzystaniem suplementów?

Co to jest menopauza?

Menopauza bądź klimakterium (obie nazwy są używane zamiennie) to okres fizjologiczny dotyczący kobiet między 40. a 50. rokiem życia. Jest to nic innego, jak początek starzenia się organizmu, co powoduje szereg zmian. Z medycznego punktu widzenia jest to czas, gdy zmniejsza się aktywność hormonalna jajników, które stopniowo przestają produkować estrogen, a co za tym idzie, ustaje krwawienie miesięczne. Oczywiście wszystkie procesy zachodzą w organizmie kobiety stopniowo. Nie dzieje się to z dnia na dzień. 

Spadek hormonów płciowych ma niestety wpływ na ogólne funkcjonowanie. Kobiety, które przechodzą klimakterium, borykają się z szeregiem nieprzyjemnych objawów znacznie utrudniających codzienne życie. Zanim ciało ludzkie przyzwyczai się do zmian, minie trochę czasu, dlatego menopauzę dzieli się na premenopazę, menopauzę i postmenopauzę. Cały proces może trwać nawet kilkanaście lat z różnym nasileniem objawów. 

Objawy menopauzy

Jak przebiega menopauza? To oczywiście zależy od konkretnego przypadku, jednak część symptomów jest powtarzalna. Pierwsze symptomy można zauważyć po 40. roku życia. Są to zaburzenia miesiączki, a także obniżenie płodności. Wśród innych symptomów należy wymienić także:

 • znaczne wahania nastroju, obniżenie samopoczucia, drażliwość,
 • problemy ze snem, a co za tym idzie zmęczenie,
 • częste kołatanie serca,
 • bóle mięśni i stawów, 
 • naprzemienne fale gorąca i chłodu,
 • zaburzenia pamięci, problemy z koncentracją,
 • obniżone libido,
 • wypadanie włosów,
 • zwiększenie masy ciała,
 • postępująca demineralizacja kości, która w konsekwencji może prowadzić do rozwoju osteoporozy,
 • powtarzające się problemy z utrzymaniem moczu,
 • suchość pochwy, co prowadzi do bolesnych stosunków płciowych,
 • utrata elastyczności skóry, pojawienie się zaczerwienienia.

Niektóre z wymienionych objawów mogą wskazywać także na inne zaburzenia, dlatego najlepiej udać się do specjalisty. W celu określenia dokładnych przyczyn złego samopoczucia lekarze zalecają dokładne badania hormonów we krwi. 

Czy można łagodzić objawy menopauzy?

Jak poradzić sobie z menopauzą? Co zrobić, by poprawić swoje samopoczucie i normalnie funkcjonować? Dobrym rozwiązaniem są suplementy na menopauzę, które w sposób kompleksowy zadbają o ciało kobiet. Istotne jest także prowadzenie zdrowego trybu życia. Warto w tym okresie zrezygnować z palenia i nadużywania alkoholu. Kluczową rolę odgrywa także zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna. 

Co brać na menopauzę?

Pomocą w walce z symptomami mogą stanowić też odpowiednie preparaty. Jakie suplementy na menopauzę będą najlepsze? Sklep z suplementami Fit-zone przygotował środki bez recepty, czyli zestawy suplementów. Są to produkty całkowicie bezpieczne i przebadane stworzone na bazie ziół. Najlepiej wybierać produkty bez chemicznych składników, konserwantów, czy barwników. Większość suplementów zawiera fitoestrogeny. Są to naturalne związki roślinne charakteryzujące się działaniem zbliżonym do estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych, np. ekstrakt z niepokalanka pospolitego lub czerwonej koniczyny

Produkty tego typu bardzo dobrze wpływają na organizm kobiety. Przede wszystkim poprawiają samopoczucie, a to za sprawą regulowania gospodarki hormonalnej. Dzięki temu łatwiej radzić sobie ze stanami nerwicowymi. Suplementy pomagają także złagodzić uderzenia gorąca. Co więcej, w przypadku problemów ze snem można sięgnąć po tabletki z melatoniną. Wykonuj ćwiczenia na mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla), które ułatwią trzymanie moczu. Jeżeli przybierasz na wadze, sprawdź, czy Twoja dieta jest odpowiednio skomponowana. Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Warto także zrezygnować z używek. Alkohol i papierosy tylko potęgują symptomy menopauzy.

Jak łagodzić objawy menopauzy – podsumowanie

Menopauza nie musi być trudnym okresem w życiu kobiet. Na pewno jest to czas, w którym każda osoba powinna zadbać o własne potrzeby. Aby zniwelować nieprzyjemne fizyczne objawy, należy przyjmować odpowiednie suplementy pochodzące ze sprawdzonego źródła. Najlepiej wybierać preparaty ziołowe, które nie obciążają organizmu. Zaleca się także konsultację z ginekologiem oraz regularne wykonywanie badań stężenia hormonów we krwi. Bardzo dobrą pomoc stanowią także techniki relaksacyjne, dzięki którym można zachować spokój. Pozostałe wpisy

 • Zdrowe Stawy: Kluczowe Aspekty Dietetyczne i Suplementacja!

  Zdrowe Stawy: Kluczowe Aspekty Dietetyczne i Suplementacja!

  Stawy pełnią kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, dlatego ważne jest, abyśmy o nie odpowiednio dbali. Poza regularnym ruchem i aktywnością fizyczną, właściwa dieta odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia stawów oraz zapobieganiu ewentualnym schorzeniom. W dzisiejszym artykule zgłębimy temat zdrowej żywności i suplementów diety, które mogą wspomóc nasze stawy w utrzymaniu sprawności.

 • Piękne Włosy: Jak Dbając o Nie przez Zdrową Żywność i Suplementację

  Piękne Włosy: Jak Dbając o Nie przez Zdrową Żywność i Suplementację

  Zdrowe, lśniące włosy są marzeniem wielu z nas. Jednak, aby uzyskać włosy pełne życia i witalności, potrzebujemy więcej niż tylko dobrych produktów do pielęgnacji zewnętrznej. Kluczową rolę odgrywa również nasza dieta i odpowiednia suplementacja. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak zdrowa żywność i suplementy diety mogą wspomóc nasze włosy w osiągnięciu najlepszego stanu.

 • Suplementy w Diecie Keto: Klucz do Sukcesu

  Suplementy w Diecie Keto: Klucz do Sukcesu

  Dieta ketogeniczna, znana również jako dieta keto, zyskuje coraz większą popularność jako skuteczna metoda utraty wagi i poprawy zdrowia. Jest to plan żywieniowy, który skupia się na spożyciu niskiej ilości węglowodanów, umiarkowanej ilości białka i wysokiej zawartości tłuszczu, co prowadzi do przekształcenia organizmu w stan ketozy, w którym ciało spala tłuszcz jako główne źródło energii. Podczas gdy dieta keto może przynieść liczne korzyści, takie jak utrata wagi i poprawa poziomu energii, niektórzy mogą potrzebować dodatkowego wsparcia w postaci suplementów, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze i zminimalizować potencjalne skutki uboczne. W tym artykule omówimy najlepsze suplementy, które mogą być pomocne dla osób stosujących dietę keto.

Formy dostawy w naszym sklepie

 • Poczta Polska
 • dpd
 • Paczkomaty
 • InPost

Ostatnio oglądane produkty